Sphinx - en to tr translation catalogue (592 entries)

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
tr: 
    Bir Sphinx projesi için gerekli dosyaları oluşturun.
    
    sphinx-quickstart, projeniz hakkında bazı sorular soran ve ardından tam bir
    belgelendirme dizini ve örnek oluşturan etkileşimli bir araçtır
    Makefile, sphinx-build ile kullanılır.

en: 
    Look recursively in <MODULE_PATH> for Python modules and packages and create
    one reST file with automodule directives per package in the <OUTPUT_PATH>.
    
    The <EXCLUDE_PATTERN>s can be file and/or directory patterns that will be
    excluded from generation.
    
    Note: By default this script will not overwrite already created files.
tr: 
    Python modülleri ve paketleri için <MODULE_PATH> içine art arda bakın ve <OUTPUT_PATH> içindeki
    paket başına otomodül talimatlarını içeren bir reST dosyası oluşturun.
    
    <EXCLUDE_PATTERN>'ler, nesilden hariç tutulacak olan dosya ve/veya dizin şekilleri olabilir.
    
    Not: Varsayılan olarak bu betik zaten oluşturulmuş dosyaların üzerine yazmayacak.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
tr: 
    (pdf)latex aracılığıyla bunları çalıştırmak için bu dizinde 'make' komutunu çalıştırın
    (bunu otomatik olarak yapmak için burada 'make latexpdf' komutunu kullanın).

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
tr: 
    Makeinfo aracılığıyla bunları çalıştırmak için bu dizinde 'make' komutunu çalıştırın
    (bunu otomatik olarak yapmak için burada 'make info' komutunu kullanın).

en:  (deprecated)
tr:  (kullanım dışı)

en:  (in
tr:  (şurada:

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
tr: "latex_documents" yapılandırma değeri bilinmeyen %s belgesine başvurur

en: "man_pages" config value references unknown document %s
tr: "man_pages" yapılandırma değeri bilinmeyen %s belgesine başvurur

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
tr: "sessiz" belirtilmiş, ancak herhangi bir "proje" veya "hazırlayan" belirtilmemiş.

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
tr: "texinfo_documents" yapılandırma değeri bilinmeyen %s belgesine başvurur

en: %b %d, %Y
tr: %d %b %Y

en: %d found
tr: %d tane bulundu

en: %d source files given on command line
tr: komut satırında verilen %d kaynak dosyası

en: %r doesn't have "%s" setting
tr: %r, "%s" ayarına sahip değil

en: %r doesn't have "theme" setting
tr: %r, "theme" ayarına sahip değil

en: %s %s documentation
tr: %s %s belgelendirmesi

en: %s (%s attribute)
tr: %s (%s özniteliği)

en: %s (built-in class)
tr: %s (yerleşik sınıf)

en: %s (built-in variable)
tr: %s (yerleşik değişken)

en: %s (class in %s)
tr: %s (%s içindeki sınıf)

en: %s (directive)
tr: %s (yönerge)

en: %s (global variable or constant)
tr: %s (genel değişken veya sabit)

en: %s (in module %s)
tr: %s (%s modülü içinde)

en: %s (module)
tr: %s (modül)

en: %s (role)
tr: %s (rol)

en: %s added, %s changed, %s removed
tr: %s eklendi, %s değiştirildi, %s kaldırıldı

en: %s command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_%s setting
tr: %s komutu %r çalıştırılamaz (matematik görüntüleme için gerekli), imgmath_%s ayarını gözden geçirin

en: %s command line option
tr: %s komut satırı seçeneği

en: %s is already assigned section numbers (nested numbered toctree?)
tr: %s zaten atanmış bölüm numaralarıdır (iç içe numaralı toctree mi?)

en: %s is not a directory.
tr: %s bir dizin değil.

en: %s() (%s class method)
tr: %s() (%s sınıf yöntemi)

en: %s() (%s method)
tr: %s() (%s yöntemi)

en: %s() (%s property)
tr: %s() (%s özelliği)

en: %s() (%s static method)
tr: %s() (%s sabit yöntemi)

en: %s() (built-in function)
tr: %s() (yerleşik işlev)

en: %s() (class)
tr: %s() (sınıf)

en: %s() (in module %s)
tr: %s() (%s modülü içinde)

en: &#169; <a href="%(path)s">Copyright</a> %(copyright)s.
tr: &#169; <a href="%(path)s">Telif hakkı</a> %(copyright)s.

en: &#169; Copyright %(copyright)s.
tr: &#169; Telif hakkı %(copyright)s.

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
tr: Şu anda conf.py dosyasında tanımlanan 'kurulum' çağrılabilir bir Python değil. Lütfen tanımını çağrılabilir bir işlev yapmak için değiştirin. Bunun, Sphinx uzantısı gibi davranması için conf.py dosyasına ihtiyacı vardır.

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
tr: (<<original entry>>, %s içinde, %d. satırda bulunur.)

en: (in %s v%s)
tr: (%s v%s içinde)

en: (in %s)
tr: (%s içinde)

en: , in
tr: , şunun içinde:

en: -A option argument must be in the form name=value
tr: -A seçeneği bağımsız değişkeni ad=değer biçiminde olmak zorundadır

en: -D option argument must be in the form name=value
tr: -D seçeneği bağımsız değişkeni ad=değer biçiminde olmak zorundadır

en: :%s: (directive option)
tr: :%s: (yönerge seçeneği)

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
tr: <h1>Kodları mevcut bütün modüller</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
tr: <h1>%s öğesinin kaynak kodu</h1>

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
tr: Makefile ve Windows komut dosyası sizin için oluşturulabilir,
    böylece doğrudan örn. sphinx-build çağırmak yerine sadece
    `make html' komutu çalıştırılmak zorundadır.

en: A bug report can be filed in the tracker at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues>. Thanks!
tr: Bir hata raporu <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues> adresindeki izleyicide dosyalanabilir. Teşekkürler!

en: About these documents
tr: Bu belgeler hakkında

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
tr: %s sayfasını işlerken bir hata oldu.
    Sebep: %r

en: Anchor '%s' not found
tr: Bağlayıcı '%s' bulunamadı

en: Arguments
tr: Bağımsız Değişkenler

en: Attention
tr: Dikkat

en: Author name(s)
tr: Hazırlayan ad(ları)ı

en: Author:
tr: Hazırlayan:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
tr: %(version)s sürümündeki değişikliklerin otomatik olarak üretilmiş listesi

en: Builder %r already exists (in module %s)
tr: Oluşturucu %r zaten mevcut (%s modülünde)

en: Builder class %s has no "name" attribute
tr: Oluşturucu sınıfı %s "ad" özniteliğine sahip değil

en: Builder name %s not registered
tr: Oluşturucu adı %s kayıtlı değil

en: Builder name %s not registered or available through entry point
tr: Oluşturucu adı %s kayıtlı veya giriş noktası aracılığıyla kullanılabilir değil

en: Builtins
tr: Yerleşikler

en: C API changes
tr: C API'sindeki değişiklikler

en: Cannot find source directory (%s)
tr: Kaynak dizin bulunamıyor (%s)

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
tr: Ayrık bir "satır" kümesiyle "lineno-match" kullanılamıyor

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
tr: Hem "%s" hem de "%s" seçeneği kullanılamıyor

en: Caution
tr: Uyarı

en: Changed in version %s
tr: %s sürümünde değişti

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
tr: Sürüm %(version)s &#8212; %(docstitle)s içindeki Değişiklikler

en: Citation [%s] is not referenced.
tr: Alıntı [%s] kaynak gösterilmedi.

en: Code author:
tr: Kodu hazırlayan:

en: Collapse sidebar
tr: Yan çubuğu daralt

en: Complete Table of Contents
tr: Tam İçindekiler

en: Config value %r already present
tr: Yapılandırma değeri %r zaten mevcut

en: Contents
tr: İçindekiler

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Could not import extension %s
tr:  %s uzantısı içe aktarılamadı

en: Could not lex literal_block as "%s". Highlighting skipped.
tr: "%s" olarak literal_block lex yapılamadı. Vurgulama atlandı.

en: Create Makefile? (y/n)
tr: Makefile oluşturulsun mu? (y/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
tr: Windows komut satırı oluşturulsun mu? (y/n)

en: Creating file %s.
tr: %s dosyası oluşturuluyor.

en: Danger
tr: Tehlike

en: Deprecated
tr: Kullanım dışı

en: Deprecated since version %s
tr: %s sürümünden beri kullanım dışı

en: Domain %r is not registered
tr: Etki alanı %r kayıtlı değil

en: Encoding %r used for reading included file %r seems to be wrong, try giving an :encoding: option
tr: %r kodlamasının kullanıldığı, dahil edilen %r dosyasını okuma yanlış gibi görünüyor, bir :encoding: seçeneği vermeyi deneyin

en: Encoding error:
tr: Kodlama hatası:

en: Enter the root path for documentation.
tr: Belgelendirme için kök dizin yolunu girin.

en: Error
tr: Hata

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
tr: Hata: seçilen kök dizin yolunda varolan bir conf.py bulundu.

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
tr: Hata: belirtilen yol bir dizin değil ya da sphinx dosyaları zaten var.

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
tr: Hata: %s asıl dosyası zaten seçilen kök dizin yolunda bulundu.

en: Event %r already present
tr: Olay %r zaten mevcut

en: Example
tr: Örnek

en: Examples
tr: Örnekler

en: Exception occurred while building, starting debugger:
tr: Oluşturulurken meydana gelen özel durum, hata ayıklayıcı başlatılıyor:

en: Exception occurred:
tr: Özel durum meydana geldi:

en: Expand sidebar
tr: Yan çubuğu genişlet

en: Extension options
tr: Uzantı seçenekleri

en: Failed to read build info file: %r
tr: oluşturma bilgisi dosyasını okuma başarısız: %r

en: Failed to scan documents in %s: %r
tr: %s içinde belgeleri tarama başarısız oldu: %r

en: Failed to write build info file: %r
tr: oluşturma bilgisi dosyasını yazma başarısız: %r

en: Fig. %s
tr: Şekil %s

en: File %s already exists, skipping.
tr: %s dosyası zaten var, atlanıyor.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
tr: Tamamlandı: İlk dizin yapısı oluşturuldu.

en: Footnotes
tr: Dipnotlar

en: For more information, visit <http://sphinx-doc.org/>.
tr: Daha fazla bilgi için <http://sphinx-doc.org/> sitesini ziyaret edin.

en: Full index on one page
tr: Tek sayfada tam dizin

en: General Index
tr: Genel Dizin

en: Global Module Index
tr: Genel Modül Dizini

en: Go
tr: Git

en: Hide Search Matches
tr: Arama Eşleşmelerini Gizle

en: Hint
tr: İpucu

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
tr: Eğer belgeler İngilizce dışında bir dilde yazıldıysa, bunun dil koduna
    göre burada bir dil seçebilirsiniz. Sphinx daha sonra, ürettiği metni o
    dile çevirecektir.
    
    Desteklenen kodların listesi için
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language adresine bakın.

en: Important
tr: Önemli

en: Include file %r not found or reading it failed
tr: Dahil edilen %r dosyası bulunamadı ya da dosyayı okuma başarısız oldu

en: Index
tr: Dizin

en: Index &ndash; %(key)s
tr: Dizin &ndash; %(key)s

en: Index pages by letter
tr: Harfe göre dizin sayfaları

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
tr: Aşağıdaki Sphinx uzantılarından hangisinin etkinleştirilmesi gerektiğini gösterir:

en: Indices and tables:
tr: Dizinler ve tablolar:

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
tr: Kök dizinin içinde, iki dizin daha oluşturulacaktır; özel HTML şablonları için "_templates"
    ve özel stil sayfaları ve diğer sabit dosyalar için "_static".
    Alt çizgi yerine başka bir önek ("." gibi) girebilirsiniz.

en: Interrupted!
tr: Yarıda kesildi!

en: Invalid caption: %s
tr: Geçersiz resim yazısı: %s

en: Invalid math_eqref_format: %r
tr: Geçersiz math_eqref_format: %r

en: Invalid template variable: %s
tr: Geçersiz şablon değişkeni: %s

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
tr: LaTeX komutu %r çalıştırılamaz (matematik görüntüleme için gerekli), imgmath_latex ayarını gözden geçirin

en: Last updated on %(last_updated)s.
tr: Son güncelleme: %(last_updated)s.

en: Library changes
tr: Kütüphane değişiklikleri

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
tr: Satır özelliği %r: dahil edilen %r dosyasından çekilen hiç satır yok

en: Listing %s
tr: Listeleme %s

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
tr: Yukarıdaki çıktıda veya %(outdir)s/output.txt içinde herhangi bir hata arayın

en: Makefile and Batchfile creation
tr: Makefile ve Batchfile oluşturma

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
tr: Hatalı biçimlendirilmiş seçenek açıklaması %r, "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" veya "+opt args" şeklinde görünmelidir

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
tr: Birçok math_renderers kayıtlı. Ama hiç math_renderer seçilmedi.

en: Module Index
tr: Modül Dizini

en: Module author:
tr: Modülü hazırlayan:

en: Module code
tr: Modül kodu

en: Module level
tr: Modül seviyesi

en: Name of your master document (without suffix)
tr: Asıl belgenizin adı (sonek olmadan)

en: Name prefix for templates and static dir
tr: Templates ve static dizinleri için ad öneki

en: Navigation
tr: Gezinti

en: New in version %s
tr: %s sürümünde geldi

en: Next topic
tr: Sonraki konu

en: No builder selected, using default: html
tr: Seçilen oluşturucu yok, varsayılan kullanılıyor: html

en: No such config value: %s
tr: Böyle bir yapılandırma değeri yok: %s

en: Non-alphabetical
tr: Alfabetik olmayan

en: Note
tr: Not

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
tr: Not: imgmath ve mathjax aynı anda etkinleştirilemez. imgmath seçimi kaldırıldı.

en: Notes
tr: Notlar

en: Numbers
tr: Numaralar

en: Object named %r not found in include file %r
tr: %r adlı nesne, dahil edilen %r dosyasında bulunamadı

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
tr: Bir belge, "içindekiler ağacı"nın üst düğümü olarak kabul edilmesi, yani
    belgelerin hiyerarşik yapısının kökü olması açısından özeldir.
    Normalde bu "dizin"dir, ancak "dizin" belgeniz özel bir şablonsa,
    bunu başka bir dosya adına da ayarlayabilirsiniz.

en: Original exception:
tr: Özgün özel durumu:

en: Other Parameters
tr: Diğer Parametreler

en: Other changes
tr: Diğer değişiklikler

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Overview: module code
tr: Genel bakış: modül kodu

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Permalink to this code
tr: Bu kodun kalıcı bağlantısı

en: Permalink to this definition
tr: Bu tanım için kalıcı bağlantı

en: Permalink to this equation
tr: Bu denklem için kalıcı bağlantı

en: Permalink to this headline
tr: Bu başlık için kalıcı bağlantı

en: Permalink to this image
tr: Bu resmin kalıcı bağlantısı

en: Permalink to this table
tr: Bu tablonun kalıcı bağlantısı

en: Permalink to this toctree
tr: Bu içindekiler tablosunun kalıcı bağlantısı

en: Pillow not found - copying image files
tr: Yastık bulunamadı - resim dosyaları kopyalanıyor

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
tr: Arama işlevini kullanabilmek için lütfen JavaScript'i
        etkinleştirin.

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
tr: Bir dahaki sefere daha iyi bir hata iletisi sağlanabilmesi için lütfen bunu bir kullanıcı hatasıysa da bildirin.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
tr: Lütfen bir dosya soneki girin, örn. '.rst' veya '.txt'.

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
tr: Lütfen yeni bir dosya adı girin ya da varolan dosyayı yeniden adlandırın ve Enter tuşuna basın

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
tr: Lütfen yeni bir kök dizin yolu girin (ya da çıkmak için yalnızca Enter'a basın)

en: Please enter a valid path name.
tr: Lütfen geçerli bir yol adı girin.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
tr: Lütfen ya 'y' ya da 'n' girin.

en: Please enter one of %s.
tr: Lütfen %s seçeneklerinden birini girin.

en: Please enter some text.
tr: Lütfen biraz metin girin.

en: Please enter values for the following settings (just press Enter to
    accept a default value, if one is given in brackets).
tr: Lütfen aşağıdaki ayarlar için değerleri girin (parantez içinde verilirse
    varsayılan değeri kabul etmek için yalnızca Enter tuşuna basın).

en: Preparing search...
tr: Aramaya hazırlanıyor...

en: Previous topic
tr: Önceki konu

en: Project basic options
tr: Proje temel seçenekleri

en: Project language
tr: Proje dili

en: Project name
tr: Proje adı

en: Project release
tr: Proje yayımı

en: Project templating
tr: Proje şablonlama

en: Project version
tr: Proje sürümü

en: Pygments lexer name %r is not known
tr: Pygments lexer adı %r bilinmiyor

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
tr: Python Geliştirme Önerileri; PEP %s

en: Python Module Index
tr: Python Modül Dizini

en: Quick search
tr: Hızlı Arama

en: Raises
tr: Harekete geçirir

en: Recursion error:
tr: Tekrarlama hatası:

en: References
tr: Kaynaklar

en: Release
tr: Yayım

en: Return type
tr: Dönüş türü

en: Returns
tr: Dönüşler

en: Root path for the documentation
tr: Belgelendirme için kök dizin yolu

en: Running Sphinx v%s
tr: Sphinx s%s çalışıyor

en: Search
tr: Ara

en: Search %(docstitle)s
tr: %(docstitle)s ara

en: Search Page
tr: Arama Sayfası

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search finished, found %s page(s) matching the search query.
tr: Arama tamamlandı. Sorguyu içeren %s sayfa bulundu.

en: Search within %(docstitle)s
tr: %(docstitle)s içinde ara

en: Searching
tr: Aranıyor

en: Section %s
tr: Bölüm %s

en: Section author:
tr: Bölümü hazırlayan:

en: See also
tr: Ayrıca bakınız

en: Selected root path: %s
tr: Seçilen kök dizin yolu: %s

en: Separate source and build directories (y/n)
tr: Source ve build dizinlerini ayır (y/n)

en: Show Source
tr: Kaynağı Göster

en: Source directory and destination directory cannot be identical
tr: Kaynak dizin ve hedef dizin aynı olamaz

en: Source file suffix
tr: Kaynak dosya soneki

en: Source parser for %s not registered
tr: %s için kaynak ayrıştırıcı kayıtlı değil

en: Structure options
tr: Yapı seçenekleri

en: Symbols
tr: Semboller

en: Table %s
tr: Tablo %s

en: Table of Contents
tr: İçindekiler

en: Template Parameters
tr: Şablon Parametreleri

en: The %r crossref_type is already registered
tr: %r crossref_type zaten kayıtlı

en: The %r directive is already registered to domain %s
tr: %r yönergesi zaten %s etki alanına kayıtlı

en: The %r index is already registered to domain %s
tr: %r dizini zaten %s etki alanına kayıtlı

en: The %r object_type is already registered
tr: %r object_type zaten kayıtlı

en: The %r role is already registered to domain %s
tr: %r rolü zaten %s etki alanına kayıtlı

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
tr: %s uzantısı needs_extensions ayarları tarafından gereklidir, ancak yüklü değildir.

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
tr: Bu proje tarafından kullanılan %s uzantısının en az Sphinx s%s sürümüne ihtiyacı var; bu nedenle bu sürümle oluşturulamaz.

en: The HTML page is in %(outdir)s.
tr: HTML sayfası %(outdir)s içinde.

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
tr: HTML sayfaları %(outdir)s içinde.

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
tr: LaTeX dosyaları %(outdir)s içinde.

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
tr: Texinfo dosyaları %(outdir)s içinde.

en: The XML files are in %(outdir)s.
tr: XML dosyaları %(outdir)s içinde.

en: The config value `source_suffix' expects a string, list of strings, or dictionary. But `%r' is given.
tr: 'source_suffix' yapılandırma değeri bir dizgi, dizgiler listesi ya da sözlük bekler. Ama '%r' verilir.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
tr: `{name}' yapılandırma değeri `{current.__name__}' türüne sahip, vassayılanları `{default.__name__}'.

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
tr: `{name}' yapılandırma değeri `{current.__name__}' türüne sahip; beklenen {permitted}.

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
tr: `{name}` yapılandırma değeri, {candidates} geğerlrinden biri olmak zorundadır, ancak `{current}` değeridir.

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
tr: Yapılandırma dosyası (veya içe aktarılan modüllerden biri) sys.exit() olarak adlandırılır

en: The dummy builder generates no files.
tr: Taklit oluşturucu hiçbir dosya oluşturmaz.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
tr: ePub dosyası %(outdir)s içinde.

en: The full traceback has been saved in %s, if you want to report the issue to the developers.
tr: Sorunu geliştiricilere bildirmek istiyorsanız, tam geri izleme %s içine kaydedildi.

en: The manual pages are in %(outdir)s.
tr: Rehber sayfaları %(outdir)s içinde.

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
tr: İleti katalogları %(outdir)s içinde.

en: The overview file is in %(outdir)s.
tr: Genel bakış dosyası %(outdir)s içinde.

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
tr: Proje adı, oluşturulan belgelendirmedeki çeşitli yerlerde oluşacak.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
tr: Pseudo-XML dosyaları %(outdir)s içinde.

en: The text files are in %(outdir)s.
tr: Metin dosyaları %(outdir)s içinde.

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
tr: Yapılandırma dosyanızda programlanabilir bir hata var:
    
    %s

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
tr: Yapılandırma dosyanızda bir sözdizimi hatası var: %s

en: This Page
tr: Bu Sayfa

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
tr: Bu ortam seçilen oluşturucuyla uyumsuzdur, lütfen başka bir belge ağacı dizini seçin.

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
tr: Bu proje en az Sphinx s%s gerektirir ve bu nedenle bu sürüm ile oluşturulamaz.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
tr: Bu projenin %s uzantısına ve en az %s sürümüne ihtiyacı vardır ve bu nedenle yüklenen sürümle oluşturulamaz (%s).

en: Throws
tr: Şunu verir:

en: Tip
tr: Tüyo

en: Todo
tr: Yapılacaklar

en: Translator for %r already exists
tr: %r için çevirmen zaten mevcut

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
tr: Bilinmeyen yapılandırma anahtarı: latex_elements[%r], yoksayıldı.

en: Unknown event name: %s
tr: Bilinmeyen olay adı: %s

en: Unknown image format: %s...
tr: Bilinmeyen resim biçimi: %s...

en: Unknown math_renderer %r is given.
tr: Bilinmeyen math_renderer %r verildi.

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
tr: Belgeleri oluşturmak için Makefile'ı kullanın, aşağıdaki gibi:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
tr: Belgeleri oluşturmak için sphinx-build komutunu kullanın, aşağıdaki gibi:
       sphinx-build -b builder %s %s

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warns
tr: Uyarılar

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
tr: Sphinx %s hızlı başlangıç yardımcı uygulamasına hoş geldiniz.

en: Welcome! This is
tr: Hoş Geldiniz! Karşınızda

en: Would create file %s.
tr: %s dosyası oluşturur.

en: Yields
tr: Getiriler

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
tr: Sphinx çıktısının oluşturma dizinini yerleştirmek için iki seçeneğiniz var.
    Ya, kök dizin yolu içinde bir "_build" dizini kullanın, ya da kök dizin yolu
    içinde "source" ve "build" dizinlerini ayırın.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
tr: Artık %s asıl dosyanızı doldurmalı ve diğer belgelendirme kaynak dosyalarını
    oluşturmalısınız.

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
tr: Arama sonucunda herhangi bir belge bulunamadı. Bütün kelimeleri doğru yazdığınızdan ve gerekli bütün kategorileri seçtiğinizden emin olun.

en: [docs]
tr: [belgeler]

en: [graph: %s]
tr: [grafik: %s]

en: [graph]
tr: [grafik]

en: [image: %s]
tr: [resim: %s]

en: [image]
tr: [resim]

en: [source]
tr: [kaynak]

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
tr: %s sayfasını işlerken bir Evrensel kod hatası meydana geldi. Lütfen ASCII olmayan içerik içeren tüm yapılandırma değerlerinin Evrensel kod dizgiler olduğundan emin olun.

en: a list of specific files to rebuild. Ignored if -a is specified
tr: yeniden oluşturmak için belirli dosyaların listesi. Belirtildiyse yoksayıldı

en: a suitable image for %s builder not found: %s
tr: %s oluşturucu için uygun bir resim bulunamadı: %s

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
tr: %s oluşturucu için uygun bir resim bulunamadı: %s (%s)

en: all functions, classes, terms
tr: tüm işlevler, sınıflar, terimler

en: all of %d po files
tr: %d po dosyasının tümü

en: all source files
tr: tüm kaynak dosyaları

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
tr: --full yazıldığında, append module_path to sys.path, kullanılır

en: assembling single document
tr: tek bir belgede toplanıyor

en: attribute
tr: özniteliği

en: author names
tr: hazırlayan adları

en: automatically insert docstrings from modules
tr: modüllerden otomatik olarak docstrings ekle

en: automatically test code snippets in doctest blocks
tr: doctest bloklarında kod parçacıklarını otomatik olarak dene

en: broken link: %s (%s)
tr: bozuk bağlantı: %s (%s)

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
tr: yapım %s, %s uyarı (hata olarak kabul edilen uyarılarla).

en: build %s, %s warning.
tr: yapım %s, %s uyarı.

en: build %s, %s warnings (with warnings treated as errors).
tr: yapım %s, %s uyarı (hatalar olarak kabul edilen uyarılarla).

en: build %s, %s warnings.
tr: yapım %s, %s uyarı.

en: build %s.
tr: yapım %s.

en: build environment version not current
tr: yapım ortamı sürümü şu anki değil

en: build in parallel with N processes where possible (special value "auto" will set N to cpu-count)
tr: mümkünse N işlem ile paralel olarak oluştur (özel değer "auto" N miktarını cpu-count değerine ayarlayacak)

en: build info file is broken: %r
tr: oluşturma bilgisi dosyası bozuldu: %r

en: builder to use (default: html)
tr: kullanmak için oluşturucu (varsayılan: html)

en: building [%s]:
tr: [%s] oluşturuluyor:

en: building [mo]:
tr: [mo] oluşturuluyor:

en: built-in function
tr: yerleşik işlev

en: can be huge
tr: çok büyük olabilir

en: cannot combine -a option and filenames
tr: -a seçeneği ve dosya adları birleştirilemiyor

en: cannot copy downloadable file %r: %s
tr: indirilebilir dosya %r kopyalanamıyor: %s

en: cannot copy extra file %r
tr: fazladan dosya %r kopyalanamıyor...

en: cannot copy image file %r: %s
tr: resim dosyası %r kopyalanamıyor: %s

en: cannot copy static file %r
tr: sabit dosya %r kopyalanamıyor

en: cannot find files %r
tr: %r dosyaları bulunamıyor

en: cannot open warning file %r: %s
tr: uyarı dosyası %r açılamıyor: %s

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
tr: desteklenmeyen tür ile yapılandırma ayarı %r geçersiz kılınamaz, yoksayılıyor

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
tr: sözlük yapılandırma ayarı %r geçersiz kılınamaz, yoksayılıyor (tek tek öğeleri ayarlamak için %r kullanın)

en: cannot read image file %r: copying it instead
tr: resim dosyası %r okunamıyor: bunun yerine kopyalanıyor

en: cannot write image file %r: %s
tr: resim dosyası %r yazılamıyor: %s

en: checking consistency
tr: tutarlılık denetleniyor

en: checks for documentation coverage
tr: belgelendirme kapsamı için denetlemeler

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
tr: dairesel toctree kaynakları algılandı, yoksayılan: %s <- %s

en: class
tr: sınıfı

en: class method
tr: sınıf yöntemi

en: command line option
tr: komut satırı seçeneği

en: concept
tr: kavramı

en: conditional inclusion of content based on config values
tr: yapılandırma değerlerine dayalı içeriğin koşullu olarak eklenmesi

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_author", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_contributor", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_copyright" (veya "copyright"), EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_description", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_identifier", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_language" (veya "language"), EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_publisher", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_title" (veya "html_title"), EPUB3 için boş olmamalıdır

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "epub_uid", EPUB3 için XML NAME olmalıdır

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
tr: yapılandırma değeri "version", EPUB3 için boş olmamalıdır

en: config changed
tr: yapılandırma değişti

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
tr: config dizini bir conf.py dosyası içermiyor (%s)

en: console output options
tr: konsol çıktısı seçenekleri

en: continued from previous page
tr: önceki sayfadan devam

en: continues on next page
tr: sonraki sayfaya devam

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
tr: dönüştürme komutu %r çalıştırılamaz, image_converter ayarını gözden geçirin

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
tr: dönüştürmeden hata ile çıkıldı:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: copying TeX support files
tr: TeX destek dosyaları kopyalanıyor

en: copying TeX support files...
tr: TeX destek dosyaları kopyalanıyor...

en: copying Texinfo support files
tr: Texinfo destek dosyaları kopyalanıyor...

en: copying additional files
tr: ilave dosyalar kopyalanıyor

en: copying downloadable files...
tr: indirilebilir dosyalar kopyalanıyor...

en: copying extra files
tr: fazladan dosyalar kopyalanıyor

en: copying images...
tr: resimler kopyalanıyor...

en: copying source files...
tr: kaynak dosyalar kopyalanıyor...

en: could not read %r for changelog creation
tr: değişiklikler günlüğü oluşturma için %r okunamadı

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
tr: belgeyi GitHub sayfalarında yayımlamak için .nojekyll dosyası oluştur

en: create batchfile
tr: batchfile oluştur

en: create makefile
tr: makefile oluştur

en: data
tr: verisi

en: default role %s not found
tr: varsayılan rol %s bulunamadı

en: define a template variable
tr: bir şablon değişkeni tanımla

en: define tag: include "only" blocks with TAG
tr: etiketi tanımla: "sadece" TAG'li blokları dahil et

en: directive
tr: yönergesi

en: directive %r is already registered, it will be overridden
tr: yönerge %r zaten kayıtlı, geçersiz kılınacaktır

en: directive-option
tr: yönerge seçeneği

en: directory to place all output
tr: tüm çıktıların yerleştirileceği dizin

en: display latex %r: %s
tr: görüntü latex %r: %s

en: do emit colored output (default: auto-detect)
tr: renkli çıktı yayımı yap (varsayılan: otomatik algıla)

en: do not create batchfile
tr: batchfile oluşturma

en: do not create makefile
tr: makefile oluşturma

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
tr: renkli çıktı yayımı yapma (varsayılan: otomatik algıla)

en: do not use make-mode for Makefile/make.bat
tr: Makefile/make.bat için make-mode kullanma

en: docnames to write: %s
tr: yazmak için belge adları: %s

en: document
tr: belge

en: document isn't included in any toctree
tr: belge herhangi bir toctree içine dahil değil

en: document language
tr: belge dili

en: document not readable. Ignored.
tr: belge okunabilir değil. Yoksayıldı.

en: doing serial %s
tr: %s seri nosu yapılıyor

en: domain %s already registered
tr: etki alanı %s zaten kayıtlı

en: domain %s not yet registered
tr: etki alanı %s henüz kayıtlı değil

en: don't create a table of contents file
tr: içindekiler tablosu oluşturma

en: don't create headings for the module/package packages (e.g. when the docstrings already contain them)
tr: modül/paket paketleri için başlıklar oluşturma (örn. docstrings zaten bunları içerdiğinde)

en: don't use a saved environment, always read all files
tr: kaydedilmiş bir ortam kullanma, her zaman tüm dosyaları oku

en: done
tr: bitti

en: dot code %r: %s
tr: nokta kodu %r: %s

en: download file not readable: %s
tr: indirme dosyası okunabilir değil: %s

en: dumping object inventory
tr: nesne envanteri dökümleniyor

en: dumping search index in %s
tr: %s içinde arama dizini dökümleniyor

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
tr: kopya %s açıklamasına ait %s, diğer %s, %s içinde

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
tr: kopya %s açıklamasına ait %s, %s içindeki diğer örnek

en: duplicate citation %s, other instance in %s
tr: %s kopya alıntısı, %s içindeki diğer örnek

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
tr: %s %s kopya açıklaması, %s içindeki diğer örnek

en: duplicate label %s, other instance in %s
tr: %s kopya etiketi, %s içindeki diğer örnek

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
tr: %s denkleminin kopya etiketi, %s içindeki diğer örnek

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :noindex: for one of them
tr: %s kopya nesne açıklaması, %s içindeki diğer örnek, bunlardan biri için :noindex: kullanın

en: duplicated ToC entry found: %s
tr: kopyalanmış ToC girişi bulundu: %s

en: enable %s extension
tr: %s uzantısını etkinleştir

en: enable arbitrary extensions
tr: rasgele uzantıları etkinleştir

en: enumerable_node %r already registered
tr: enumerable_node %r zaten kayıtlı

en: enumerator
tr: numaralandırıcı

en: environment variable
tr: ortam değişkeni

en: environment variable; %s
tr: ortam değişkeni; %s

en: error writing file %s: %s
tr: %s dosyası yazılırken hata oldu: %s

en: error writing file Makefile: %s
tr: Makefile dosyası yazılırken hata oldu: %s

en: exception
tr: özel durum

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
tr: %r uzantısı setup() işlevine sahip değil; bu gerçekten bir Sphinx uzantısı modülü mü?

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
tr: %r uzantısı, setup() işlevinden desteklenmeyen bir nesne döndürdü; Hiçbir şey veya üstveri sözlüğü döndürmeli

en: extension options
tr: uzantı seçenekleri

en: extensions changed
tr: uzantılar değişti

en: failed
tr: başarısız oldu

en: failed to reach any of the inventories with the following issues:
tr: aşağıdaki sorunlardan dolayı envanterlerden herhangi birine ulaşılamadı:

en: failed: %s
tr: başarısız olan: %s

en: favicon file %r does not exist
tr: favicon dosyası %r mevcut değil

en: file %r given on command line does not exist, ignoring
tr: komut satırında verilen %r dosyası mevcut değil, yoksayılıyor

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
tr: komut satırında verilen %r dosyası kaynak dizinin altında değil, yoksayılıyor

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
tr: tema yolundaki %r dosyası geçerli bir zip dosyası değil ya da hiç tema içermiyor

en: file suffix (default: rst)
tr: dosya soneki (varsayılan: rst)

en: filename of table of contents (default: modules)
tr: içindekiler dosyası adı (varsayılan: modüller)

en: finished with problems
tr: sorunlarla tamamlandı

en: fnmatch-style file and/or directory patterns to exclude from generation
tr: nesilden hariç tutmak için fnmatch-style dosyası ve/veya dizin şekilleri

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
tr: sembolik bağlantıları takip edin. Collective.recipe.omelette ile birleştirildiğinde güçlü.

en: function
tr: işlevi

en: general options
tr: genel seçenekler

en: generate a full project with sphinx-quickstart
tr: sphinx-quickstart ile tam bir proje oluştur

en: generating indices
tr: dizinler oluşturuluyor

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
tr: sözlük yanlış biçimlendirilmiş gibi görünüyor, girintiyi gözden geçirin

en: glossary term
tr: sözlük terimi

en: glossary term must be preceded by empty line
tr: sözlük teriminden önce boş satır gelmek zorundadır

en: glossary terms must not be separated by empty lines
tr: sözlük terimleri boş satırlarla ayrılmamak zorundadır

en: grammar token
tr: dilbilgisi belirteci

en: html_extra_path entry %r does not exist
tr: html_extra_path girişi %r mevcut değil

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
tr: html_extra_path girişi %r, çıktı dizini içine yerleştirildi

en: html_static_path entry %r does not exist
tr: html_static_path girişi %r mevcut değil

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
tr: html_static_path girişi %r, çıktı dizini içine yerleştirildi

en: if specified, separate source and build dirs
tr: eğer belirtildiyse, kaynak ve oluşturma dizinlerini ayırın

en: image file %s not readable: %s
tr: %s resim dosyası okunabilir değil: %s

en: image file not readable: %s
tr: resim dosyası okunabilir değil: %s

en: include "_private" modules
tr: "_private" modülleri dahil

en: include links to the source code of documented Python objects
tr: belgelenmiş Python nesnelerinin kaynak koduna bağlantıları dahil et

en: include math, rendered as PNG or SVG images
tr: PNG veya SVG resimleri olarak işleneni, matematiği dahil et

en: include math, rendered in the browser by MathJax
tr: MathJax ile tarayıcıda işleneni, matematiği dahil et

en: increase verbosity (can be repeated)
tr: ayrıntı seviyesini artır (tekrarlanabilir)

en: index
tr: dizin

en: inline latex %r: %s
tr: satır içi latex %r: %s

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
tr: modül yollarını PEP-0420 kapalı ad alanları özelliklerine göre yorumla

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
tr: intersphinx envanteri taşındı: %s -> %s

en: invalid css_file: %r, ignored
tr: geçersiz css_file: %r, yoksayıldı

en: invalid js_file: %r, ignored
tr: geçersiz js_file: %r, yoksayıldı

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
tr: geçersiz sayı %r; yapılandırma değeri %r için; yoksayılıyor

en: invalid numfig_format: %s
tr: geçersiz numfig_format: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
tr: geçersiz numfig_format: %s (%r)

en: job number should be a positive number
tr: iş numarası pozitif bir sayı olmalıdır

en: keyword
tr: anahtar kelime

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
tr: add_node() için kwargs bir (visit, depart) tanımlama grubu işlevi olmak zorundadır: %r=%r

en: last updated
tr: son güncelleme

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
tr: satır numarası özellikleri aralık dışında (1-%d): %r

en: link between Sphinx documentation of different projects
tr: farklı projelerin Sphinx begelendirmeleri arasında bağlantıla

en: lists all sections and subsections
tr: tüm bölümleri ve alt bölümleri listeler

en: loading intersphinx inventory from %s...
tr: %s konumundan intersphinx envanteri yükleniyor...

en: loading pickled environment
tr: derin temizlenen ortam yükleniyor

en: loading translations [%s]...
tr: çeviriler yükleniyor [%s]...

en: logo file %r does not exist
tr: logo dosyası %r mevcut değil

en: looking for now-outdated files...
tr: şimdi güncel olmayan dosyalar aranıyor...

en: macro
tr: makrosu

en: making output directory
tr: çıktı dizini yapılıyor

en: master document name
tr: asıl belge adı

en: math renderer %s is already registred
tr: matematik işleyici %s zaten kayıtlı

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
tr: TOC'da gösterilecek alt modüllerin en fazla derinliği (varsayılan: 4)

en: member
tr: üyesi

en: method
tr: yöntemi

en: module
tr: modülü

en: modules
tr: modülleri

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
tr: çapraz referans %r için birden fazla hedef bulundu: %s

en: new config
tr: yeni yapılandırma

en: next
tr: sonraki

en: next chapter
tr: sonraki bölüm

en: nit-picky mode, warn about all missing references
tr: nit-picky kipi, tüm eksik kaynaklar hakkında uyar

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
tr: hiçbir "latex_documents" yapılandırma değeri bulunamadı; hiçbir belge yazılmayacaktır

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
tr: hiçbir "man_pages" yapılandırma değeri bulunamadı; hiçbir rehber sayfası yazılmayacaktır

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
tr: hiçbir "texinfo_documents" yapılandırma değeri bulunamadı; hiçbir belge yazılmayacaktır

en: no Babel option known for language %r
tr: %r dili için bilinen hiç Babel seçeneği yok

en: no changes in version %s.
tr: %s sürümünde değişiklik yok.

en: no output at all, not even warnings
tr: hiç çıktı yok, hatta uyarılarda bile

en: no output on stdout, just warnings on stderr
tr: stdout üzerinde çıktı yok, stderr üzerinde sadece uyarılar

en: no targets are out of date.
tr: hiçbir hedef güncel değil.

en: no theme named %r found (missing theme.conf?)
tr: %r adında bulunan tema yok (eksik theme.conf?)

en: no theme named %r found, inherited by %r
tr: %r adında bulunan tema yok, %r tarafından devralındı

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
tr: düğüm sınıfı %r zaten kayıtlı, ziyaretçileri geçersiz kılınacaktır

en: none found
tr: hiç bulunamadı

en: not available for built-in messages
tr: yerleşik iletiler için kullanılamaz

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
tr: numfig etkisizleştirildi. :numref: yoksayıldı.

en: object
tr: nesne

en: operator
tr: işleç

en: original entry
tr: özgün giriş

en: override a setting in configuration file
tr: yapılandırma dosyasındaki bir ayarı geçersiz kıl

en: overwrite existing files
tr: varolan dosyaların üzerine yaz

en: page
tr: sayfa

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
tr: sayfa %s html_sidebars içinde iki şekille eşleşiyor: %r ve %r

en: pass a value into HTML templates
tr: HTML şablonlarına bir değer geçir

en: path for the cached environment and doctree files (default: OUTPUTDIR/.doctrees)
tr: önbelleklenen ortam ve doctree dosyaları için yol (varsayılan: OUTPUTDIR/.doctrees)

en: path to documentation source files
tr: belgelendirme kaynak dosyaları için yol

en: path to module to document
tr: belge için modüle giden yol

en: path to output directory
tr: çıktı dizini için yol

en: path where configuration file (conf.py) is located (default: same as SOURCEDIR)
tr: yapılandırma dosyasının (conf.py) bulunduğu yol (varsayılan: SOURCEDIR ile aynı)

en: pickling environment
tr: ortam derin temizleniyor

en: preparing documents
tr: belgeler hazırlanıyor

en: previous
tr: önceki

en: previous chapter
tr: önceki bölüm

en: primary_domain %r not found, ignored.
tr: primary_domain %r bulunamadı, yoksayıldı.

en: processing %s
tr: %s işleniyor

en: program option
tr: program seçeneği

en: project author(s), used when --full is given
tr: --full yazıldığında, proje hazırlayan(lar)ı kullanılır

en: project name
tr: proje adı

en: project name (default: root module name)
tr: proje adı (varsayılan: kök modül adı)

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
tr: --full yazıldığında, varsayılanı to --doc-version, proje yayımı kullanılır

en: project root
tr: proje kök dizini

en: project version, used when --full is given
tr: --full yazıldığında, proje sürümü kullanılır

en: put documentation for each module on its own page
tr: her modül için belgelendirmeyi kendi sayfasına koy

en: put module documentation before submodule documentation
tr: modül belgelerini alt modül belgelerinin önüne koyun

en: quick access to all modules
tr: tüm modüllere hızlı erişim

en: quiet mode
tr: sessiz kipi

en: reST markup error:
tr: reST biçimlendirme hatası:

en: reading error: %s, %s
tr: okuma hatası: %s, %s

en: reading sources...
tr: kaynaklar okunuyor...

en: reading templates...
tr: şablonlar okunuyor...

en: reference label
tr: başvuru etiketi

en: release of project
tr: projenin yayımı

en: replacement for dot in _templates etc.
tr: _templates vb. içinde nokta için değiştirme

en: resolving references...
tr: başvurular çözümleniyor...

en: role
tr: rolü

en: role %r is already registered, it will be overridden
tr: rol %r zaten kayıtlı, geçersiz kılınacaktır

en: run Pdb on exception
tr: özel durumda Pdb çalıştır

en: run the script without creating files
tr: dosyaları oluşturmadan betiği çalıştır

en: search
tr: ara

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
tr: arama dizini yüklenemedi, ancak tüm belgeler oluşturulmayacaktır: dizin tamamlanmamış olacaktır.

en: search this documentation
tr: bu belgelendirmeyi ara

en: see %s
tr: bakınız %s

en: see also %s
tr: ayrıca bakınız %s

en: self referenced toctree found. Ignored.
tr: kendinden kaynaklı toctree bulundu. Yoksayıldı.

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
tr: %s.%s ayarı, aranan tema yapılandırmalarının hiçbirinde meydana gelmiyor

en: show full traceback on exception
tr: özel durumda tam geri izleme göster

en: skipped
tr: atlandı

en: source directory has changed
tr: kaynak dizin değişti

en: source file suffix
tr: kaynak dosya soneki

en: source_parser for %r is already registered
tr: %r için source_parser zaten kayıtlı

en: source_suffix %r is already registered
tr: source_suffix %r zaten kayıtlı

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
tr: sfenks-quickstart sadece boş bir dizin içine oluşturur. Lütfen yeni bir kök dizin yolu belirtin.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
tr: sfenks-quickstart varolan Sphinx projelerinin üzerine yazmayacak.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
tr: sfenks-quickstart varolan dosyanın üzerine yazmayacak.

en: statement
tr: ifade

en: static method
tr: sabit yöntemi

en: succeeded
tr: başarılı oldu

en: targets for %d po files that are out of date
tr: güncel olmayan %d po dosyası için hedefler

en: targets for %d po files that are specified
tr: belirtilen %d po dosyası için hedefler

en: targets for %d source files that are out of date
tr: güncel olmayan %d kaynak dosyası için hedefler

en: targets for %d template files
tr: %d şablon dosyası için hedefler

en: template directory for template files
tr: şablon dosyaları için şablon dizini

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
tr: %s uzantısı paralel okuma için güvenli olup olmadığını bildirmez, olmadığını varsayarak - lütfen uzantıyı hazırlayandan gözden geçirmesini ve açık hale getirmesini isteyin

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
tr: %s uzantısı paralel yazma için güvenli olup olmadığını bildirmez, olmadığını varsayarak - lütfen uzantıyı hazırlayandan gözden geçirmesini ve açık hale getirmesini isteyin

en: the %s extension is not safe for parallel reading
tr: %s uzantısı paralel okuma için güvenli değil

en: the %s extension is not safe for parallel writing
tr: %s uzantısı paralel yazma için güvenli değil

en: the documentation for
tr: belgelendirme konusu:

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
tr: %r uzantısı zaten %s sürümünden bu yana Sphinx ile birleştirildi; bu uzantı yoksayıldı.

en: the link has no caption: %s
tr: bağlantının resim yazısı yok: %s

en: theme %r doesn't have "inherit" setting
tr: %r temasının "inherit" ayarı yok

en: theme %r doesn't have "theme" setting
tr: %r temasının "theme" ayarı yok

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
tr: toctree, başlığı olmayan %r belgesine başvuru içeriyor: hiç bağlantı oluşturulmayacaktır

en: toctree contains reference to excluded document %r
tr: toctree, hariç tutulan %r belgesine başvuru içeriyor

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
tr: toctree, varolmayan %r belgesine başvuru içeriyor

en: turn warnings into errors
tr: uyarıları hatalara dönüştür

en: type
tr: türü

en: union
tr: birliği

en: unknown config value %r in override, ignoring
tr: geçersiz kılmada bilinmeyen yapılandırma değeri %r, yoksayılıyor

en: unknown index entry type %r
tr: bilinmeyen dizin girişi türü %r

en: unknown mimetype for %s, ignoring
tr: %s için bilinmeyen mime türü, yoksayılıyor

en: unsupported theme option %r given
tr: desteklenmeyen tema seçeneği %r verildi

en: updating environment:
tr: güncellenen ortam:

en: use epub
tr: epub kullan

en: use make-mode for Makefile/make.bat
tr: Makefile/make.bat için make-mode kullan

en: use no config file at all, only -D options
tr: hiç yapılandırma dosyası kullanmadan, sadece -D seçenekleri

en: variable
tr: değişkeni

en: version of project
tr: projenin sürümü

en: waiting for workers...
tr: çalışanlar için bekleniyor...

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
tr: "builder" burada desteklenen oluşturuculardan biridir, örn. html, latex veya linkcheck.

en: while setting up extension %s:
tr: %s uzantısı ayarlanırken:

en: with -W, keep going when getting warnings
tr: -W ile, uyarıları alırken devam et

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
tr: oluşturmada gösterilebilen veya gizlenebilen "yapılacaklar" girişlerini yaz

en: write all files (default: only write new and changed files)
tr: tüm dosyaları yaz (varsayılan: sadece yeni ve değiştirilmiş dosyaları yaz)

en: write warnings (and errors) to given file
tr: verilen dosyaya uyarıları (ve hataları) yaz

en: writing
tr: yazılıyor

en: writing %s file...
tr: %s dosyası yazılıyor...

en: writing additional files
tr: ilave dosyalar yazılıyor

en: writing additional pages
tr: ilave sayfalar yazılıyor

en: writing error: %s, %s
tr: yazma hatası: %s, %s

en: writing message catalogs...
tr: ileti katalogları yazılıyor...

en: writing output...
tr: çıktı yazılıyor...

en: writing summary file...
tr: özet dosyası yazılıyor...
